Запустити акцію

Хамон в Києві

Хамон в Києві зі знижкою

Хамон (Jamon) - це вишуканий продукт, який являє собою сиров'ялену свинячу задню ногу. Передня ж нога, приготовлена ​​за цим же рецептом, називається палета (Paleta). Фахівці стверджують, що задня і передня нога однієї свині зовсім різні на смак. Існує два основних типи окороків:

- серрано (Serrano) відрізняється білим копитом білої породи свині;

- Іберіко (Ibérico, Pata Negra) вважається більш дорогим продуктом і представляє собою окорок чорної свині з чорним копитом.

Ці типи відрізняються не тільки видом породи тварини, але також і типом корму, яким вони харчувалися. Тварини ростуть оптимально 24 місяці, але також допускається і забій в 18 місяців. Свиня за період життя поглинає річний урожай жолудів з гаю площею в три гектари. Співвідношення корму регулюється, щоб потім на зрізі чергувалися м'ясо і жир, промальовувались прожилки, змінювалися смакові якості.

Основні види продукції в залежності від раціону тварини:

- de cebo - свині їли і фураж, і жолуді;
- de recebo - спочатку харчувалися жолудями, на останньому етапі - фуражем або іншим рослинним кормом;
- de bellota - дієта з жолудів.

Як робиться хамон?

Тварин транспортують на спеціальні бійні. Далі їх мінімум 12 годин не чіпають, щоб пройшов стрес і нормалізувався рівень глікогену в м'язах. З чого роблять іспанський національний делікатес вже вказувалося раніше - із задніх ніг свині. Вона засипається великою кількістю крупної солі, для прискорення процесу зневоднення. Термін соління залежить від ваги продукту і клімату. Далі водою змиваються надлишки солі та ніжки підвішуються вертикально. Залежно від тривалості сушіння окороків виділяють наступні типи продукту:

- курадо (або ж Curado) - витримка займає мінімум 7 місяців;
- бодега (також Bodega) - мінімальне дозрівання 9 місяців;
- резерву (Reserva) - витримка складає близько 12 місяців;
- гранд резерву (Grand Reserva) - приблизна витримка 15 місяців.

Приготування зазвичай починається в зимовий період або коли починається весна. Це дозволяє помірно збільшувати температуру навіть до кінця літа. Восени продукт переносять на нижчі поверхи будинків. За 8 місяців в'ялення через випаровування вологи м'ясо втрачає до приблизно 40% своєї ваги. Протягом 9-12 місяців окорока зберігаються при 8-10 градусах, при яких стартує процес в'ялення. Створювана мікрофлора сприятливо впливає на м'ясо. Після сушіння продукція дозріває в погребі в підвішеному стані. Фахівці класифікують окорока і визначають, скільки потрібно ще дозрівати кожній нозі.

Користь м'ясного делікатесу

На корисні властивості продукції впливають кілька факторів. Перший - порода тварини. Друге - співвідношення компонентів корму. Третій - процедура і якість приготування.

Після нарізки варто звернути увагу на зріз. На ньому будуть біленькі точки - це тирозин, який змушує краще працювати наднирники, гіпофіз і щитовидку. Елемент входить до складу природних білків. Варто зазначити, що даний мікроелемент допомагає схуднути, так як виводить з організму зайві жири.

Як правильно вибрати?

Перевіряємо на твердість. М'ясо щільніше те, яке має більший термін витримки. І молодий хамон, і більш твердий мають своїх прихильників. Ніжки не повинні мати волосяний покрив. З боків окорок приплюснутий. Наявність копитця показує якої породи була свиня. У назві продукту повинно бути вказано серрано або Іберіко, яка витримка продукту. Варто також відзначити, що ціна прямо пропорційна якості продукту.

Як зберігати хамон?

Дома цей м'ясний делікатес необхідно зберігати в прохолодному сухому місці, а рекомендований температурний діапазон - 15-20 градусів. Після розрізання м'ясо необхідно вжити протягом п'яти місяців. Кожен раз зріз закривайте для запобігання контакту з повітрям зрізаним спочатку жиром, бавовняним рушником, промасленим пергаментом або змащують оливковою олією.

Як різати і з чим подати хамон?

Дуже важливим моментом для цього продукту є нарізка. Як же правильно нарізати? Рекомендується купувати перший раз хамон разом з підставкою і спеціальним ножем. Підставка (хамонера) зазвичай виготовляється з дерева розмірами 15-20 см на 45-50 см. За допомогою гострого гвинта на кронштейні свинячий окорок з копитом надійно закріплюється. Щоб привернути ніжку і нарізати м'ясо з іншого боку, необхідно послабити гвинт на кільці. Нарізка починається від копитця і далі вздовж кістки. Для безпеки при здійсненні надрізу другу руку потрібно постійно тримати вище тієї руки, що з ножем. Нарізайте дуже тонко. Чи не кубиками, чи не шматочками, а саме скибочками. Ніж повинен бути дуже гострий, тонкий і гладкий. Нарізані скибочки не охолоджують і не зберігають в холодильнику. Нарізка так буде втрачати смак.

З чим же його їдять? Рекомендується підібрати гарне червоне вино. Непогано поєднується і з сухим хересом, або смачним пивом. З продуктів можна підібрати: диню, виноград, свіжий інжир, груша і навіть солодкий помідор. В Іспанії хамон додають до багатьох страв, навіть в омлет і смажені гриби. З кістки в кінці варять наваристий бульйон.

Скільки коштує і як купити в Україні іспанський делікатес?

Кращі ціни в Україні на такий вишуканий продукт можна знайти на Скидочник. На сайті збираються всі акції та знижки від різних магазинів України. Купити іспанський хамон зручно можна онлайн і з доставкою додому.