Унікальність гречаного чаю


Ми хотіли б розповісти вам про наше відкриття у світі напоїв. Чорний Ку Цяо – чай 21 століття, який поєднує освіжаючий смак і лікувальні властивості в одній чашці. Вперше його почали виготовляти у Китаї, потім у Японії та на Тайвані із рослини «татарська гречка». Такий сорт гречки забезпечує у 2-5 разів більше користі для здоров’я, ніж звичайна гречка.

 


Ку Цяо – джерело поживних речовин на кожен день


Гречаний чай Ку Цяо в останні роки активно тестувався вченими КНР. У 2006 році він отримав звання найбільш унікального чайного продукту Сичуані – китайській провінції, де його вперше винайшли. Сучасна медицина клінічними дослідженнями підтвердила, що Ку Цяо зменшує поріг цукру і ліпідів в крові, збільшує опірність організму до інфекцій, полегшує стан при підвищеному тиску, і є хорошою профілактикою інсульту.


Гречка має необхідні організму поживні речовини. Китайський чай з татарської гречки можна пити щодня по три рази хворим в якості допоміжної терапії та абсолютно здоровим людям для підтримки міцного імунітету, правильного обміну речовин, і профілактики різних захворювань.


Біофлавоноїди


Гречка може порадувати високим вмістом флавоноїдів, серед яких найціннішим є рутин, який необхідний для підтримки здоров'я кровоносних судин. Він майже не зустрічається в інших злаках.


Мінерали


Гречку їдять в багатьох країнах завдяки великій кількості різних видів мінералів – антиоксидантів і мікроелементів (calcium, phosphorus, ferrum, cuprum, zincum, selenium); високий вміст магнію і калію робить його надзвичайно корисним продуктом для живлення серця та підтримки нервової системи у тонусі.


Вітаміни


Крім того, цей напій багатий вітамінами. Концентрація вітаміну В2 приблизно у 2-10 разів вища в гречці, ніж у кукурудзяному борошні та рисі. РР бореться з холестерином, робить судини міцнішими, приводить у норму тиск, корисний людям похилого віку. Вітамін Е добре знайом жінкам будь-якого віку за його здатність омолоджувати клітини й тканини організму, а також шкіру.


Вуглеводи, крохмаль, целюлоза


У гречці є вуглеводи та крохмаль. Вуглеводи (близько 20% від маси) знаходяться у формі крохмалю, який має слабку лужність і може сприяти травленню. Крохмаль виділяється дуже повільно, тому гречка є хорошим продуктом при діабеті. В крохмалі міститься целюлоза (харчові волокна), що сприяє виведенню токсинів і покращує дефекацію. В гречці міститься до 1,6% клітковини. Це набагато більше, ніж у борошні. Як наслідок, гречка допомагає роботі шлунка.

 


Хлорофіл


Також у гречці міститься хлорофіл, який не дуже поширений в інших крупах. Він може допомогти очистити печінку.


Протеїн


Дослідження показують, що гречана крупа багата амінокислотами. Вона має вражаючий список із 19 амінокислот, загальна кількість яких становить 11,80%, містить 8 незамінних, і в кожній з них більше, ніж у посівній гречці (яку ми їмо як крупу), пшениці, рису, кукурудзі.


Жир


Татарська гречка містить олію та лінолеву кислоту, які сприяють росту дітей, допомагають зменшити веснянки, а також запобігти старінню шкіри у дорослих та літніх людей.


Переваги гречаного чаю


У профілактичних цілях і супутній терапії гречаний чай гранульований чи зерновий рекомендують людям в наступних ситуаціях: високий відсоток цукру або холестерину в крові, підвищений тиск, хвороба шлунка, хронічні запори, зайва вага.


Цукор в крові у межах норми


Чорна татарська гречка багата на флавоноїд рутин (вітамін Р). Його основні переваги включають підвищення гнучкості кровоносних судин, покращення кровообігу та контролю відсотка цукру в організмі.


Оптимальний баланс ліпідів


Сучасні фармацевтичні та клінічні випробування показали, що рутин ефективно бореться з ліпідами (зайвим жиром) та холестерином. Він може служити важливим допоміжним загальнозміцнювальним засобом при лікуванні гіпертонії, ішемічної хвороби та кровоносних судин. Особливо ефективний для зменшення крихкості артерій, пов'язаної зі старінням, підтримки опору кровоносних судин і відновлення їх еластичності.


Нормальний артеріальний тиск


Татарська гречка багата магнієм, його в 4,4 раза більше, ніж у пшеничному борошні, і в 3,3 раза більше, ніж в очищеному рисі. Магній бореться з «поганим» холестерином, скупченням тромбів, атеросклерозом, високим тиском та серцевими хворобами.

 

Профілактика серцево-судинних захворювань

 

Регулярне вживання Ку Цяо знижує ризик серцево-судинних захворювань. Він врегульовує рівень глюкози, холестерину і тригліцеридів.

 

Рослина гречки містить лігнани – тип корисних сполук, які перетворюються на лігнани, такі як ентеролактон. Він же, як відомо, захищає організм від серцевих захворювань. Хоча вміст лігнану в цьому напої не високий, проте дослідження показують, що гречка є протизапальною та корисною для здоров’я серця, а її регулярне споживання демонструє значне покращення здатності організму боротися з раком.

 

Цікавий факт

Під час дослідження було виявлено, що інгредієнти, присутні в гречаному чаї, були корисними для зниження рівня цукру в крові з діабетом. Рутин, що міститься в гречці, є надзвичайно корисним у профілактиці діабету 2 типу, якщо його використовувати з новими стратегіями.

Інше плацебо-контрольоване дослідження прийшло до висновку, що екстракт насіння гречки або чай знижує рівень глюкози в крові на 12-19% через 90 і 120 хвилин після введення. З іншого боку, група, яка отримувала плацебо, не показала зниження рівня глюкози.

 

Профілактика захворювань нирок

 

У китайській медицині вважається, що чорна їжа корисна для нирок. Нирки є важливим органом, тому їх живлення принципово важливо для роботи всього організму.


Захист шлунка


Крохмаль, що міститься в татарській гречці, під час травлення перетворюється на слабку основу. Ця лужна речовина може допомогти протидіяти надмірній кислотності в шлунку. Крохмаль вистилає шлунок захисним шаром, який може зменшити подразнення та дискомфорт від інфекцій.


Виведення токсинів


Татарська гречка містить 1,6% харчових волокон. Це у 8 разів більше, ніж у звичайному рисовому борошні. Приблизно 1/3 білка в татарській гречці ефективно очищає організм. Її тривале вживання сприяє нормальній роботі кишківника, знижує зайву вагу, покращує колір обличчя.

 

Зменшення набряків

 

Напій високоефективний при лікуванні набряків, особливо які з'являються при хронічній венозній недостатності. При регулярному вживанні запобігає подальшому прогресуванню.

 

Цікавий факт

Дослідження проводилося на пацієнтах, одній групі яких давали гречаний чай, а іншим пацієнтам - чай ​​плацебо. Дослідники відзначили значне покращення у пацієнтів, які приймали гречаний чай, ніж у пацієнтів іншої групи. У дослідженні стверджується, що чай був безпечним і сприятливо вплинув на хворих на набряки з проблемою ХВН і може запобігти її подальшому прогресуванню.

 

Можна покращити овуляційну функцію організму

 

Напій знижує концентрацію сироваткового андрогену та тригліцеридів плазми для поліпшення здоров'я овуляції.


Інші відомості про користь гречаного чаю


У древньому трактаті про трави написано: Ку Цяо нейтралізує застуду, заспокоює розум, покращує зір та слух, допомагає нормалізувати травлення, надає енергію.


За відгуками споживачів, чайний напій Ку Цяо із ферментованої гречки має багатий смак і унікальне застосування для всього організму. Він корисний при лікуванні хронічного фарингіту, психозах, стресі, ранковій нудоті під час вагітності, авітамінозі, захворюваннях сечостатевої системи.


Є дані про те, що татарська гречка має ефект детоксикації. Це стане у пригоді у дні, коли ви прийняли занадто багато алкоголю. Крім того, гречаний чай допомагає виводити зайву рідину з організму (бореться з набряками), покращує пам'ять і сон.


Виконання напруженої інтелектуальної роботи, сидяча робота, малорухливий спосіб життя, теж має певні наслідки для здоров’я, вирішити які допоможе гречаний чай разом зі здоровим способом життя, правильним харчуванням та фізичними вправами.

 

Як приготувати смачний гречаний чай?

 

Татарська гречка зустрічається в двох видах. Перша форма, звичайна гречка, має блідо-жовту зовнішню оболонку. Друга форма має лушпиння насиченого чорного кольору. В обох випадках її харчова цінність дуже висока. Нею можна насолоджуватися, як чаєм, заварюючи різними способами в гарячій воді, доведеній до 90°, відповідно до індивідуального смаку.


Чайні пакетики вагою 4-6 г замочують у чашці на 3-5 хв перед вживанням. Один чайний пакетик можна використовувати для приготування 6-9 чашок чаю.