Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Сервізи для чайної церемонії

Фільтр
Вид продукції
Вид посуду
Матеріал
Колір
Декор
Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Види посуду для чайної церемонії
Особливості сервізів з урахуванням способу заварювання
Цікаві факти
Матеріали для виготовлення сервізів
Методи для заварювання напою за допомогою сервізу

 

 

Традиції проведення чайної церемонії актуальні до сьогодні. Особлива атмосфера та час, проведений із задоволенням, наповнює енергією та мотивує рухатись далі. Створювати приємні умови для чаювання дозволяє не тільки дотримання вказівок, але й використання спеціального чайного сервізу.

 

 

Види посуду для чайної церемонії

 


Підготовка до проведення церемонії починається з пошуку необхідного. Так, створити приємну атмосферу та насолодитися процесом дозволяє спеціальне приладдя. Щоб заварити чай, використовують сервізи, до складу яких входять:

  • заварювальний чайник (Сі Ши, Ши Пяо, Вен Дан і інші форми);
  • гайвань – це чашка з кришкою. Разом вони використовуються в якості заварника, тому можна використовувати або чайник-заварник, або гайвань;
  • ситечко та підставка для проціжування рідини;
  • чахай, яку ще називають Чашею Справедливості. Це проміжна ємність між заварником і піалами. Її призначення - перемішати та вирівняти чай за смаком і ароматом, щоб всі учасники чаювання пили однаковий чай. Адже якщо наливати чай безпосередньо з гайвані, поки він продовжує заварюватися - то першому гостю дістанеться найлегший напій, а останньому - найміцніший;
  • піали Ча Бо, які зазвичай розраховані на 3 ковтка;
  • чабань - чайний столик, для розміщення сервізу, створення атмосфери та збирання води під час омивань;
  • чайниця для зберігання чайного листя розсипного;
  • велика чаша, миска для омивання посуду та полоскання піал;
  • ваза для зберігання аксесуарів;
  • рушник;
  • ложка для насипання розсипного чаю;
  • ніж чи ножиці для відокремлювання шматочка заварки від пресованого млинця, точі чи цеглини;
  • щипці для перенесення відокремлених шматочків;
  • курильниця для створення особливої запашної атмосфери.


Набір аксесуарів дозволить підкреслити смакові особливості та зберегти аромат чаю. Бамбуковий вінчик, ніж, віяло та чайні кліпси – найрозповсюдженіші варіанти, які часто використовують під час церемонії.

Суміш чайного листя заливають гарячою водою та дають час настоятися. Охолодити напій дозволяє колоритне віяло. Кисень, який потрапляє до заварника, підкреслює аромат та смакові якості.

 

 

Особливості сервізів з урахуванням способу заварювання


Методи заварювання чаю потребують наявності особливого посуду. У таких випадках йдеться не тільки про кількість одиниць, але й додаткове приладдя. Наприклад, метод заварювання проливами потребує використання:

  • пуерного ножа або шила;
  • чайного столика;
  • чайника та декількох піал.


Оскільки під час проливів потрібно наситити рідину киснем, щоб підкреслити смак, варто придбати піали з ребристою структурою. Завдяки цій особливості вдається розподілити аромат напою та насолоджуватися кожним ковтком.


Звужена форма чайників надважлива, оскільки таким чином зберігають тепло, попри відкритий верх і невеликий об'єм напою. Для охолодження чашок використовують віяло, яке, крім практичного значення, допомагає створити особливу атмосферу. 


Чайний столик підбирають з оглядом на кількість предметів. Для чаювання на самоті достатньо невеликої поверхні. Розмістити на столику все необхідне приладдя та аксесуари дозволять збільшені параметри. Кожен сантиметр поверхні використовують з користю.

 

 

 

Цікаві факти

 

  • Матеріал чайника вибирають з урахуванням виду напою. Темні улуни та пуери заварюють у посуді з ісинської глини. Вибір на користь скляного або порцелянового роблять, коли планують смакувати білим або зеленим чаєм. Прозорий посуд дозволяє спостерігати за поступовим поширенням кольору.
  • Чаємани користуються глиняними сервізами, хоча китайці вже давно використовують скляні ізіпоти. Такий вибір пов'язують з тривалим терміном використання та комфортом. Крім того, надійність піал та заварників зі скла все ж таки більша.
  • Чайна церемонія триває понад 40 хвилин, особливо у випадках, коли напій заварюють проливами. Цей час витрачають для насиченого смаку та аромату, який підсилюється внаслідок впливу кисню.

 

Матеріали для виготовлення сервізів

 


Порцеляна та глина – розповсюджені матеріали виготовлення. Завдяки цьому напій має кращі смакові якості та аромат. Крім того, порцелянове приладдя дозволяє створити правильну атмосферу та познайомитись з традиціями Піднебесної.
Скляні ізіпоти поширені, тому що матеріал відрізняється надійністю та зручністю. На користь вибору говорить і те, що скло не впливає на аромат напою чи його смак. Поціновувачі квіткових чаїв зможуть спостерігати за зміною відтінків.

Сервізи можуть бути різного забарвлення. Посуд з ісинської глини має природній колір (жовтий, червоний, чорний в залежності від сорту глини) та не покривається ніяким додатковим матеріалом. Керамічні та порцелянові сервізи покриваються кольоровою глазур'ю, тому можуть бути яскравого червоного, жовтого, синього та будь-якого іншого забарвлення. Чайний сервіз для чайної церемонії може з малюнками (китайська тематика, візерунки, птахи, елементи природи та інші) або однотонного забарвлення. Посуд може бути з ребристою поверхнею всередині для кращого смаку чаю, або гладким.

 

Методи для заварювання напою за допомогою сервізу

 

1. Пін Ча - простий і доступний спосіб заварювання проливами. Чайний лист кладуть у підігріту гайвань чи чайник-заварник та заливається гарячою водою (не окропом). Перша заварка на декілька секунд просто промиває його від пилу і готує до процедури, вода зливається в чабань зазвичай. Після наступного заливання чайного листа гарячою водою, воно настоюється 20 секунд. Після зливу напою в чахай, де він перемішується та стає однорідним по міцності, можна розливати по піалах. Китайський чай готовий до вживання.
Для продовження чаювання, процедура може повторюватися кілька разів і залежно від якості чайного листа може доходити до 10 заварювань. Кожне наступне настоювання має тривати довше на кілька секунд від попереднього. Аромат, смак і післясмак з кожною заливкою стають насиченішими та змінюються.

2. Гун Фу Ча - це повна урочиста церемонія заварювання чаю, коли майстер в традиційному одязі красиво і спокійно проводить процедуру. Загальна суть настоювання не змінюється, але відбувається ціле театральне дійство з використанням усіх інструментів і аксесуарів для чайної церемонії.

3. Варіння чаю методом Лу Юй – це процес томління заварки на вогні. Заварювальний чайник з водою нагрівається на невеликому полум'ї. Коли на поверхні з'являються маленькі бульбашки, то з чайника вичерпують піалу рідини, а при появі великих бульбашок, що піднімаються з дна чайника, цю воду вливають назад, припиняючи процес закипання. Далі воду розкручують і до неї засипають сухий чайний лист. Потім вода доводиться до стадії вібрації і тремтіння, не допускаючи закипання. Заварник знімається з вогню. Після 15-ти хвилин настоювання, чай розливають по піалах. Напій виходить міцним і насиченим.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність. Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу, безпечної та оптимальної роботи сайту. Детальніше на сторінці Політика конфіденційності.

,