Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Трав'яний чай

Фільтр
Сорт чаю
Форма
Вік чаю
Розмір
Фасовка
Упаковка
Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Технологія виготовлення трав'яних чаїв у Китаї
Особливості та види Цао Ча та Хуа Ча
Цікаві факти
Корисні властивості
Готуємо трав'яний та квітковий чай

 

Китайський чай відомий у всьому світі своїми цілющими властивостями та органічним складом. Крім традиційного чаю в Китаї також користується попитом напій із трав. Як відомо з джерел Східної культури – це продукти Цао Ча (трав'яний чай) та Хуа Ча (квітковий). Настій з будь-яких трав – один із перших гарячих і прохолодних напоїв, які людство почало вживати ще з давніх-давен. Унікальний смак, корисні властивості, приємний аромат ‒ ось що ви матимете, випивши лише одну філіжанку натурального та оригінального чайного напою.

 

 

Технологія виготовлення трав'яних чаїв у Китаї


Чайний настій виготовляють із цілющих рослин з додаванням квітів. Свіжозібрані листя відправляють на виробництво та викладають продукцію у тіні для підв’ялювання. Деякі види розсипного та пресованого чаю можуть сушити на дерев'яних дошках. Потім його сортують у невеликі мішечки та засипають у спеціальний котел, де він обробляється гарячою парою. Потім чайну рослину викладають на бетонні плити, де процес окислення відбувається набагато швидше, ніж у цехових боксах. Процес приготування займає 60 діб, де потім готовий чай досушують під сонцем.

 

Що стосується квіткових рослин, то їх висушують у спеціалізованих контейнерах. У створенні квіткових або трав'яних чаїв використовують жасмин, троянду, бергамот, османтус, ехінацею, лотос та інші. Для виготовлення продукції трав'яної категорії використовують листя, коріння, бутони, пелюстки, суцвіття, гілочки. Рішення приймається, виходячи з того, яка частина рослини має більший ефект на організм людини. Збір трав та квітів відбувається тільки вручну в різні сезони.

 

Особливості та види Цао Ча та Хуа Ча

 

Трав’яні та квіткові чаї в Китаї називають тізани. Саме вони користуються попитом під час оздоровчих курсів, в лікувальних напоях та у традиційних чайних церемоніях. В такому настої немає кофеїну, є лише натуральний мікс цілющих рослин. Основну продукцію з трав та квітів розрізняють за видами. Умовно тізани бувають:

  • листкові (меліса, лимонна трава, м'ята та інше);
  • квіткові (ромашка, роза, хризантема, жасмін, календула й т.д.);
  • коркові (кори кориці, вязу, чорної вишні);
  • кореневі (імбир, цикорій, ехінацея);
  • зернові (кардамон, фенхель, тмін).


Також можна зустріти в асортименті чайної продукції Сходу відвари з моху та стеблів незвичайних рослин. Їх класифікують на лікарські та звичайні чаї. Щоб чай мав назву квітковий або трав'яний, у складі мають бути відповідні рослини до 50% від загальної маси.

 

 

 

Цікаві факти

 

  • Смак і аромат чаю з квітів та трав залежить не тільки від способу виготовлення, а й від місця вирощування сировини. Якщо зібрати квіти та рослини буквально на день раніше визначеного терміну, то смак може вийти невишуканим.
  • Вважається, що чаї тізани вперше почали виготовляти в Єгипті в 1550 р. до нашої ери. Однак провінції Китаю цей факт заперечують і історично мають право стверджувати, що перші квітучі та трав'яні плантації з'явилися ще в династію Цинь і Хань.

 

 

Корисні властивості


Натуральні чаї з квітів, листя, кори, коріння та трав мають насичений та впізнаваний аромат, не потребують додаткових ароматизаторів та підсилювачів смаків до складу. Напої Цао Ча та Хуа Ча мають позитивний ефект на організм людини, тобто:
•    покращують роботу ЖКТ;
•    нормалізують тиск;
•    сприяють очищенню лімфатичної системи;
•    чинять загальнозміцнювальну дію на імунітет.
Багато підвидів тізану відрізняються цілющими властивостями та використовуються як лікарський засіб.

 

 

Готуємо трав'яний та квітковий чай


Процес заварювання дуже простий та легкий. Спершу необхідно окропити чайник та чашки з чайного сервізу. Далі залити 5-7 грам чаю рідиною температурою 85-90 °C. Тримати настій до  хвилини. Бажано перший настій вилити, а потім залити ще раз. Після цього смак буде насичений та легкий, а аромат ви відчуєте одразу.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність. Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу, безпечної та оптимальної роботи сайту. Детальніше на сторінці Політика конфіденційності.

,